20. 1. 2018

ABOUT 2017

Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala nějaký shrnutí roku 2017. Za těch 365 dní se stala spousta věcí, jak těch dobrých tak těch špatných. Kdybych měla pro rok 2017 vymyslet nějaký synonymum bylo by to "zásadní", protože se staly události, který mě poznamenaly a myslim, že i dost pozměnily pohled na život. Začátek roku byl super, hned v lednu jsme vyrazili s naší partou na víkend do Dětenic, kde jsme měli prohlídku pivovaru a večeři ve středověký krčmě. V únoru jsem oslavila 22. narozeniny a kamarádi mi udělali krásnou oslavu. <3 Nikdy předtim jsem žádnou oslavu (mimo těch rodinných) neměla, proto mě to hodně dojalo a je to jedna z mých nejhezčích vzpomínek.
Březen pro mě (a nejen pro mě, ale pro spoustu lidí okolo) byl nejhorší měsíc z celýho roku, kterej mi dal úplně jinej pohled na svět. Hned na začátku měsíce nám tragicky zahynul kamarád, jeden z nejmilejších lidí co znám. Ubodal ho člověk několikrát neúspěšně léčenej ze závislosti na drogách. O tom, co se ve světě a okolo nás děje, slýcháme každej den ve zprávách, ale nikdy nevěříte, že se to může stát ve vaší bezprostřední blízkosti. Pak když na to přijde, tak jste jako v tranzu. Nechci se o tom nějak víc rozepisovat, ale pak mě mrzí když vidím některý lidi bez hodnot a empatie.
Následující měsíce byly všechny v duchu jedný a tý samý události.Ve zkratce - smutný. Hodně jsme s kamarády drželi spolu.
Na začátku května jsem si konečně našla práci ve který jsem vydržela doteď. Původně jsem potřebovala rychlou náhradu za svojí tehdejší práci a nepočítala jsem s tím, že vydržím dýl.
Přišlo léto a začali jsme jezdit s kamarády na koupáky, festivaly, pořádaly se grilovačky. Super vzpomínky mám taky na Votvírák, kde byla neskutečná sranda.
V září jsem se snažila žít nějak víc kulturně, proto jsem jezdila na výlety a chodila na výstavy (hlavně moderního umění), který mám moc ráda, ale moc jsem tomu tenhle rok nedávala. V říjnu jsme odjely s mamkou na 9 dní do UAE (konkrétně do Ras Al Khaimah). Byla jsem na dovolený asi po 5 letech a hrozně jsem si to užila. Napsala jsem o tom celej článek, kterej si můžete přečíst tady .
Další měsíc jsem se rozhodla, že změnim životní styl a začnu pro sebe něco dělat. Začala jsem teda chodit do fitka, což mi moc dlouho nevydrželo, klasika. :D Ale teď už fakt budu. Poslední měsíc v roce byl hektickej. Jako vždy jsem nechala dárky na poslední chvíli, a začala je shánět až někdy týden dopředu. S kámoškama jsme vyrazily na vánoční trhy (a taky teda do Primarku.. a to hlavně) do Drážďan. A hlavní bod byl stěhování. S kamarádkou jsme sháněly byt a někdy v půlce jsme narazily na ideální pro nás. Netrvalo to ani týden a už jsme se stěhovaly.

Hodně věcí z roku 2017 jsem vynechala, ale nechci psát moc dlouhej článek, pochybuju že by to někoho bavilo číst. :)
Ještě bych chtěla zmínit nějaký věci, který mě poslední dobu bavily. Z knížek jsem přečetla třeba Žízeň od Jo Nesba, Dívka ve vlaku - Paula Hawkins, Tygře, tygře - Margaux Fragoso, Stalker - Lars Kepler. Z filmů mě zaujaly Stuck in love a The Perks of Being a Wallflower.
Hodně jsem poslouchala rap - převážně zahraniční (Migos, Future, Lil Peep, Post Malone, 21 Savage atd.), ale i ten cz&sk (Viktor Sheen, Pil C nebo Separ). Když mi bylo smutno, pouštěla jsem si Between the Bars - Elliott Smith, Unsteady - X Ambassadors, Fleeting love - Monrroe nebo Home - MGK, X Ambassadors.

A tady je můj rok 2017  "in pictures" 

Vyrážíme směr Dětenice

Kdo v srdcích žije, neumírá.  
                                                   Nejlepší časy byly s přáteli <3
                                                           Taky se hodně jedlo :D

Letní brigáda ve stánku.
                                                                      Léto a výlety
                                                                      Votvírák

                                              Taky jsem byla občas líčit, ale už jen pro zábavu.                                                                              Emiráty
                                                               Nějaká kulturní vložka                                                             Vánoční Drážďany

Silvestr s mojí Interchange partou.To je asi vše o roku 2017. Jsem strasně ráda za rodinu a kamarády, co okolo sebe mám a co jsem mohla v minulym roce poznat. Přeju vám všem jenom to nejlepší do roku 2018 <3

Budu ráda, když mi napíšete jaký byl váš rok, jestli převažovalo to dobrý nebo (nedejbože) to špatný, jaký máte nejlepší zážitky a jestli jste si dali nějaký předsevzetí.

Š.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář <3