8. 11. 2017

UNITED ARAB EMIRATES TRIP

V říjnu jsme s mamkou byly na dovolený v Emirátech - konkrétně v Ras Al Khaimah.
Ras Al Khaimah je cca hodinku cesty od Dubaje, kam jsme přiletěly. Bydlely jsme v rezidenci Al Hamra Village, což je takový komplex vilek, baráčků a bytovek. Areál je hned u moře, kde jsou soukromé pláže a je tu i několik bazénů a sportovišť (golf, jachting, basket..).
Byl to hroznej relax! Na pláži jsme byly jen my a u bazénu (kde jsme byly minimálně, přijely jsme přece k moři, ne?:)) jsme se občas potkaly ještě s jednou rodinou. Náš den byl asi takovej, že jsme okolo 9 vstaly, šly na snídani a okolo půl 11 jsme vyrazily k moři. Okolo 4-5 hodiny jsme odcházely zpět domů na véču a pak následovaly nákupy. Postupně jsme takhle za těch 9 dní projely skoro celý centrum Ras Al Khaimy a řádně prostudovaly všechny obchoďáky. :DBylo skvělý jak jsou všichni ti lidi ochotní, milí a usměvaví. To se u nás zas tak moc nevidí, když jdete třeba na nákup do Alberta.
Doporučuju se jet mrknout třeba do Emirates, což je obchoďák, kde mají uplně všechno. Od jídla a pití, po parfémy, oblečení a domácí potřeby. A úplně jsem se zamilovala do outletu se sportovním oblečením, kde kdyby mě nezastavila máma, bych byla asi ještě teď. Pořídila jsem si tam dvoje boty (Huarache a Vansky) za naprosto skvělý ceny.Asi třetí den jsme jely na celodenní výlet do Dubaje. První zastávka byla nejvyšší budova na světě Burj Khalifa (Khalifa po šejkovi Dubaje). Vstup je cca 200 dirhamů (1300 Kč), ale stojí to za to.
Dovnitř se dostanete průchodem z největšího obchoďáku na světě Dubai Mall. Tam projdete skrze turnikety, jako na letišti, rovnou k výtahu. Ten vás vyveze do 124. patra, kde na vás čeká ten nejlepší výhled na celou Dubaj! K zakoupení tam jsou i nějaký dárkový předměty, pohledy a tak, ale je to tam strašně předražený (Ale fakt extrémně - kabelka s Burj Khalifou v přepočtu za 7k).
Další bod při objevování Dubaje byla Dubai Marina a plavba po Perském zálivu. Nalodily jsme se v přístavu a užívaly cca 45 minut plavby. Určitě doporučuju mít u sebe foťák, protože výhled je úžasnej. Pluly jsme okolo mrakodrapů až na otevřené moře a pak zase zpět. Ten den bylo hrozný horko (ostatně jako každej den), ale na moři se to dalo vydržet.


Palmový ostrov a hotel Atlantis the Palm - další část naší prohlídky. Už jednou v minulosti (cca 7 let zpět) jsem v Dubaji byla s babičkou, dědou a bráchou, bydleli jsme právě na palmovym ostrově a konkrétně v Atlantis the Palm hotelu. Už tenkrát jsem si to tu zamilovala a musím říct, že tenhle hotel mě úplně uchvátil. Nikdy nezapomenu na ten týden v něm, kdy jsem měla možnost plavat s delfínama <3. Takže asi chápete, že to pro mě byla naprostá nostalgie. Tady přidávám i fotky z minulosti.


Co by to bylo za výlet, kdybychom nenavštívily i ten nejslavnější hotel na světě Burj Al Arab. Říká se o něm, že je jediný 7* hotel na světě (což není), každopádně je na 100% ten nejluxusnější. Dovnitř jsme se bohužel podívat nemohly, protože vstup do hotelu mají povolený jen hosti hotelu a nebo personál. Můžete si tam ale zaplatit večeři a dovnitř nahlédnout. Hotel je zdoben pravým zlatem (i kliky jsou pozlaceny) a mramorem.Poslední zastávkou byl proslulý Dubai Mall a fontána u Down Town. Musím říct, že na tenhle obchoďák bych potřebovala nejmíň celej jeden den. My tolik času neměly, takže jsem obíhala jen obchody do kterých jsem předem chtěla. Navštívila jsem třeba Victoria's Secret, Hollister, Manolo Blahnik (něco úžasnýho), Zara Home a rozhodně jsem musela i do Sephory, protože sortiment je trochu jinde než u nás. Potom jsme se ještě byly najíst v suterénu, kde jsou restaurace. Jídlo bylo moc dobrý, ale ty ceny - šílenost.

Pak už jsme jen vyšly k fontáně, kde co 30 minut probíhá show. Chytly jsme zrovna v arabském stylu, takže jsem byly spokojený.
Následoval návrat domů a just relax.


TIPY PRO VÁS:
*Dubaj sama o sobě moc levná není, ale zkuste si zajet do nedaleké Ras Al Khaimy. Vyplatí se to!
(Sice jsem některé obchody předtím vůbec neznala, nebo byly no name - pořídila jsem si dvoje džíny za 9 dirhamů (cca 54Kč), sandálky za 15 dirhamů, spoustu random kosmetiky a parfémů, hennu (ta je úplně všude) a doplňky k mobilu)

*Všichni jsou hrozně milí, místní, prodavačky, atd., ale...
jakmile se necháte v obchodě zlákat k nějaký konverzaci, počítejte s tím, že buď vykoupíte půlku krámu, a nebo vás bude stát sakra úsílí abyste dokázali zdrhnout..

*Na turisty už si tu zvykli, ale držte se jejich pravidel.
Místní arabové už počítají s tím, že na ulici potkají turistky v kraťasech nebo sukni, ale rozhodně není doporučeno se vystavovat v plavkách na veřejných místech. A to ani když jdete z pláže domů. Přehoďte přes sebe alespoň tričko!

*A teď ještě něco pro holky:
Přestože jsou arabové přátelský, někdy se dokáží chovat až moc dotěrně. Příkladem je třeba to, že po příjezdu jsem na insta několikrát vysdílela fotky i s polohou. Okamžitě mi začalo psát spousta chlapů. Byly to pozvánky na večeři nebo na výlety- jo, to není tak strašný. Vždy jsem nějak slušně odpověděla, že nemám zájem. Pak tu ale byl jeden, který mě celou dovolenou dost přehnaně stalkoval, protože žil někde v našem areálu. A to co psal byla kolikrát fakt síla.

*Vyzkoušejte jejich ovoce
V krámech tu najdete asi tak milionkrát větší výběr ovoce (a celkově potravin) než u nás. Čerstvý fíky, banány, kokosový ořechy. <3

*Jezděte na výlety
Pokud máte čas a milujete přírodu a památky, procestujte Emiráty. Výhoda cestování v UAE je ta, že všechno je poměrně blízko. Nádherný to je v Abu Dhabí, kde najdete nejslavnější NÁDHERNOU mešitu a i klasický trhy. Zajeďte se podívat na delfíny a přírodu do Ománu. Ten už sice není součástí UAE, ale vízum vám dají za menší poplatek hned na hranicích (stojí to asi 500Kč).


Kdyby vás napadlo cokoli můžete mi napsat sem do komentářů :) a nebo na instagram: sarkazelena.
Ráda s čímkoli poradím.

Hezký den! 
Šárka


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář <3