15. 8. 2017

TRAVELING

Už dlouho mě láká někam odcestovat, ale pořád jsem se k tomu nemohla nijak dokopat. Vlastně jsem ani nevěděla kam bych chtěla odjet a jestli sama nebo s někým. Takže už nějakou dobu sbírám informace od lidí, kteří cestovali nebo furt cestují, a hodně mě jejich zkušenosti zaujaly. Kolega z práce mi vyprávěl, jak byl před několika lety v Jemenu a Sokortě, pak taky procestoval Turecko, Indii, Srí Lanku a další státy. Hrozně mě baví poslouchat tyhle příběhy o místních lidech, podmínkách a celkově těch zážitcích. Udělala jsem si teda seznam míst,  kam bych se ráda podívala a chci tady aspoň nějaký zmínit.


První kam se chystám (a to v říjnu) je Dubaj. Tam už jsem sice jednou byla, ale je to asi 7 let zpátky a spíš to bylo ve stylu "válení se na pláži", což mě moc nebere. Teď máme v plánu prohlídnout si Dubaj, Ras al-Khaimah a popojet do Abu Dhabí (mrknout se na tu jejich krásnou mešitu) a pak možná do Ománu. Všechno bude tak nějak narychlo, protože tam budeme jenom 10 dní, ale i tak se moc těšim. Další kam se chci podívat a plánuju to v brzký době, je Černobyl. (:D) Jo, je to trochu netradiční místo, moc lidí tam nejezdí nebo je to ani neláká, ale to místo má nějakou historii. Jednou jsem to viděla někde na slevomatu a říkala jsem si, že je to zajímavý. Pak jsem se přidala na fb do skupiny o cestování, kde jsem narazila na kluka, co dělá výpravy právě do Černobylu a různě po Ukrajině, ale i dalších státech. Tak nějak jsme se zkontaktovali a předběžně se domluvili, že bych s nimi vyrazila taky. Pak se do toho přidal ještě brácha, kterýho to moc zajímá a nějaký kamarádi, co by jeli taky. 
Protože mě baví příroda v kombinaci s nějakou historií , tak mě zajímá i Bali, Srí Lanka a Vietnam. Sice spousta lidí na to má negativní názor, hlavně kvůli špíně a tomu, že už je to tam jak v Bibione - víc turistů, než místních - ale stejně bych se tam ráda podívala a udělala si vlastní obrázek. Mám ráda zvířata a třeba Srí Lanka je vyhlášená těma slonama všude <3.
Úplně poslední, o čem bych se chtěla nějak víc zmínit, je Afrika. Myšleno - Keňa, Etiopie, Tanzánie, Gabon atd. To je asi to, co mě láká úplně nejvíc, protože je to absolutně něco jinýho, než u nás. Jiná mentalita lidí je všude, ale celkově to není moc civilizace. Už dlouho si přeju se tam podívat, ale sem to není tak jednoduchý. Mluvila jsem se známým, kterej žil 6 let v Africe, konkrétně na Pobřeží slonoviny. Ten mi vyprávěl o místních zvyklostech, o tom jak se tam absolutně ignoruje klasický pojetí času a o obrácenym rasismu, kterej se tam na nějakých místech vyskytuje docela hojně. Právě proto mi do začátku doporučoval Gabon, kterej je jako stát jeden z těch bezpečnějších. Zároveň je tam všechno,co hledám.
To je asi všechno, co jsem chtěla tak nějak zmínit víc. Dál bych se ještě ráda podívala třeba do Ruska, Francie, Irska, Ameriky, Peru, Mexika a tak dááále.

Jenom tip pro lidi, co mají rádi cestování a jsou aktivní na instagramu - chci vám sem dát pár profilů, který stojí za shlédnutí: @gypsea_lust 
                                      @ doyoutravel
                                      @wonderful_places
                                      @travelawesome
                                      @travelwithmaya

Můžete mi klidně napsat i vaše tipy a zážitky. :)
Š.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář <3